Staff Directory

Staff Directory

Name (Hyperlink to Email)

Department (Hyperlink to website)

Erin Moulton

Principal

Mary Katherine Fitzpatrick

Assistant Principal

Janet Shaw

Administrative Assistant

Sabrina Marchant

Nurse 

Georgia Mulgrew

Guidance Counselor; Grades PreK-2

Erin Condon

Guidance Counselor; Grades 3-5

Michelle Fallon

Evaluation Team Chair

Megan Sharkey

Extended Day Coordinator

Carol Blackwood

Kindergarten
Kim Martignetti

Kindergarten

Emily Mattson

Kindergarten

Kasey Segreve

Kindergarten

Judith Tan

Kindergarten

Annetta Landay

Grade 1

Colleen Mandile

Grade 1

Laura Massa

Grade 1

Patricia McIsaac

Grade 1

Lauren Salvucci

Grade 1
Nicole Butera

Grade 2

Leah Hinds

Grade 2

Alyssa McCarthy

Grade 2

Marilynn O'Connor

Grade 2

Katja Spongberg Pearse

Grade 2 

Kara DeBaie

Grade 3

Jessica Donato 

Grade 3 

Christine Fletcher

Grade 3

MaryBeth Madden

Grade 3

Susan Monfette 

Grade 3

Marissa Nickl

Special Education

Mike Casciano

Grade 4

Eileen Doherty

Grade 4

Kelly Graves

Grade 4

Margaret Mattson 

Grade 4 
Cindy Stone

Grade 4

Kathryn Wandicho

Special Education

Susan Bellis

Grade 5 

Sarah Domermuth

Grade 5

Jill Fantasia

Special Education

Marcia Psychoghios

Grade 5

Patrick Twomey

Grade 5 

Lisa Bartlett

Physical Education

Michelle Pacetti-Fitzgerald

Physical Education

Matthew Boynton

Fine, Applied, and Performing Arts

Sara Patashnick 

Fine, Applied, and Performing Arts
Hae-In Kim

Fine, Applied, and Practical Arts

Lidia Diieso

Library Media Specialist

Roger Dubuque

Library Media Specialist

Leidy Heffernan

Spanish

Ludmila Reategui-Sharpe

Spanish
Christine Hill

K-5 Literacy Coach
Forrest Sturgis 

K-5 Math Coach

Esther Aborn

Reading Specialist 

Virginia Courtney

Reading Specialist

Diana Paul

Reading Specialist 
Melissa Rabbitt

Reading Specialist

Maria Fortunato

ESL 

Michael Murphy

ESL
Marguerite Paterson

ESL

Melissa Reohr

ESL 

Miriam Shenitzer

ESL

Janelle Tribble

Behavior Specialist and BCBA

Mary Anne Billings

Special Education 
Amanda Feldman

Special Education

Susmita Ghosh

Special Education

Catherine Hanna

Special Education 

Mary Izzo

Special Education 

Michelle Proschek

Special Education

Sarah Runkle

Special Education

Kathleen Santolucito

Special Education 
Sarah Thiemann

Special Education

Kathleen Callaghan

Occupational Therapist

Regina Cosnowsky

School Psychologist

Catherine Rossi

School Psychologist and Out-of-District Team Chair

Karen Brody

Speech and Language Pathologist
Caitlin Roxby

Speech and Language Pathologist

Bob Daly

Head Custodian
Judy Fallows 

Garden Coordinator